Optimal Plotovka 5l-image

Optimal Plotovka 5l

13,90€

  • Detaily produktu
  • Dodatočné informácie

Optimal Plotovka 5l - tmavohnedá vodouriediteľná lazúra

 

OPTIMAL    PLOTOVKA  tenkovrstvá    vodou    riediteľná     lazúra     je     určená    na všetky drevené povrchy v exteriéroch a interiéroch – obloženie balkónov a fasád, pergoly, záhradný  nábytok,  okná,   dvere   apod.   Nie   je   samostatne   vhodná   na natieranie pochôdznych plôch (pre pochôdzne plochy v interiéroch sa odporúča ako finálna úprava polyuretánový lak). Je vhodná tiež ako základný náter pod hrubovrstvé lazúry. Chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi a starnutím. Je tiež určená do interiérov s vysokými nárokmi na hygienu – jedálne, školy, nemocnice apod. Náter môže prísť do náhodného styku s potravinami, nie je však na tento účel určený!

Drevo napadnuté biotickými škodcami je nutné najprv ošetriť vhodným biocídnym prípravkom rady OPTIMAL DREVOFIX. V exteriéri sa neodporúča používať na drevo s vysokým obsahom živice (napr. borovica).

OCHRANNÉ   ÚČINKY:     Lazúra  je   ľahko   pretierateľná,   s   dobrou   priľnavosťou k podkladu, pružná a bez zápachu. Chráni pred poveternostnými vplyvmi – UV žiarením, striekajúcou vodou a zašpinením.

SCHVÁLENIE: Výrobok je v súlade s platnou legislatívou. Na výrobok bolo vydané vyhlásenie o zhode. Výrobok je schválený pre použitie na detské hračky. Nie je horľavá kvapalina v zmysle platných právnych predpisov.

OBSAH PRCHAVÝCH ORGANICKÝCH LÁTOK (VOC): Limitná hodnota VOC (A/e,

VRNH): 130 g/l. Maximálny obsah VOC v stave k použitiu: 34,1 g/l.

ZLOŽENIE: Zmes vody a styrén-akrylátovej disperzie s prídavkom aditív, v odtieňoch zmes transparentných pigmentov.

Výsledný odtieň závisí aj na druhu a reze natieraného dreva a počte aplikovaných vrstiev!

ODTIEŇ: Hnedý.

Náter je pretierateľný po 2-4 hodinách pri teplote okolia 20 °C. Plne zaťažiteľný je po 48 hodinách pri teplote 20 °C. Aplikačné rozmedzie teplôt pre nanášanie je 5-25 °C. Najlepšie výsledky sa však dosiahnu pri teplote 18-22 °C a relatívnej vlhkosti 65 %. Pri aplikácii je nutné chrániť natierané plochy pred slnečným žiarením a do úplného zaschnutia pred dažďom!

RIEDENIE: Dodáva sa v aplikačnej konzistencii, pre prvú vrstvu riediť max. 10 % vody.

SPÔSOB NANÁŠANIA: Máčaním, valčekom, štetcom, striekaním.

VÝDATNOSŤ: 12-16 m2/l v jednej vrstve.

ÚDRŽBA: Pomôcky po skončení práce umyť vodou.

Kategória Nátery na ochranu dreva
Podkategória Tenkovrstvové lazúry